Za podpory sponzorů Daiwa-Cormoran, ZICO, Carp Servis Václavík, Chyť a Pusť, Mik-baits, Succelfful Baits, Peda Fishing a mediálních partnerů časopisů Kapr a Kapří svět a Rybář a serveru MRK se uskutečnil u obce Roudnice na Ťežební pískovně, patřící ke kaskádě soukromého revíru, další ročník kaprařských závodů RCCC – regional carp classic cup, který je obsazen rybáři z celého území ČR i s jedním zahraničním hostem ze Slovenska. Největším překvapením letošního ročníku byla účast diváků, po pískovně se jich pohybovalo minimálně 300 a na rozdíl od loňského ročníku, kdy se rybářské setkání kaprařů stalo díky vlivu počasí spíš ,,bahenní lázní“ se všichni účastníci i přihlížející letos nabažili slunce až do sytosti. Velmi rozdílné ročníky. Neznamenalo to ovšem, že nádherné klima svědčilo místním šupináčům, ba naopak úlovků bylo méně a závody byli na taktiku a um daleko těžší. Na této lokalitě, která je atypická vlivem stávající těžby se kapři chovají neočekávaně, to se projevilo zejména při losování sektorů, kdy někteří účastníci s dobrým výchozím losem skončili v poli poražených. Například lovné místo 5, kde při loňských závodech excelovalo CT Nové Město a nakonec bralo ,,bednu“  zcela v letošním mači propadl Sportcarp Hořovice (bratři Žemličkovi a Langmajer Petr), nehledě na fakt, že Vlasta Havel loni z tohoto místa vyhrál soutěž o největšího kapra závodu. Podobný efekt měl i letošní los čísla 3, které bylo loni propadákem a tým sympatických řezníků, kteří mimo jiné zásobovali celou soutěž účastníky masnými pochoutkami CT EXCHLUP (Hýsek-Uhlíř) , místo držel valnou část závodu nahoře a nebýt ztráty dvou velkých ryb v závěru skončil by ještě lépe než na konečném 5.místě. Jasně dobrým losem, který byl zužitkován bezezbytku je číslo 12, zadní část táhlé zátoky. Zde loni exceloval Karp LB Václavík (Slanina-Hyhlík) a jasně obsadil první místo, které letos obhájil na místě 8. Letos si dvanáctku vytáhl tým PEDA FISHING (Motola-Sembdner) a zúročil ji v 2.místo. Dobrý los a dobré umístění potvrdili bratři Jílek a Zaal z týmu CT Borek na lovném místě 11, skončili sice třetí, ale od pořadatelů dostali palec nahoru za styl kaprařiny, lov jen čistě ze břehu, bez lodi a echolotu ! A to ještě Jirka Zaal zvítězil v soutěži o největší rybu závodu kapřiskem 13,30kg. Místo 10, bylo oblíbenou zastávkou všech účastníků, věčně vysmátý tým CT Langusty ( Langheinrich Pavel a Václav, otec a syn) zvítězili jako sympaťáci a nejen to, nádherně stavěným šupináčem si Pavel došel pro pohár za nejhezčí rybu závodu (kategorie šupík). Místo 9 a již zmiňovaný tým vítězů, Karp LB se ukázal jako tým do závodů, Jan Slanina, který nachytal celkově nejvíc ryb v některých okamžicích netrpělivě vysedával přímo u prutů očekávajíc kýžený záběr. Místo 9 vylosovali nenápadní a tradiční účatníci CT ROTO (Kastner-Fazika SK jediný letošní zahraniční host), sice jim tolik štěstí nepřineslo, ale tato dvojice nikdy neztrácí optimismus a je tradičním účastníkem. Sedmička to byl los ,,severských vlků“ CT Czechcarp Zoubek a Baťka, musím říci, že za panujícího vedra los velmi smolný, což se také potvrdilo, jediné místo bez mělčiny v příbřežní partii a největší hloubce skončilo výsledkem 0. Oba borci však oplývali humorem a odhodláním do dalších ročníků. Místo 6 a musím se přiznat můj černý kůň, zátoka u lesa. Tým CT Krčín (Brand- Kumprecht) z počátku nevyužíval prostor u břehu, ale když přišel kouzlu této části revíru na chuť stoupal výsledkovou listinou vzhůru až na místo šesté a ještě Zdeněk Brand obsadil 2.místo v kategorii o nejtěžší rybu. Místo 4 a tým, který také ukázal, že bojovat do konce se vyplatí a CT Cuba Libre (Lehovec-Vodička) nakonec vylovil i pohár, záběr minutu před koncem vynesl Toma Lehovce na třetí místo v kategorii nejtěžší kapr ! Celkově to však bylo byl jeden z mála úlovků tohoto pražského družstva. Los místa 2, které není zrovna nejlepším místem nevyvedl z míry zkušené borce z týmu CT VR Most (Rebicer-Větrovský) a Karel Rebicer lysákem tlouštíkem získal cenu za nejkrásnější rybu v kategorii lysec.  Sektor jinak přinesl jen tři bodované ryby a tak se na výrazný úspěch pomýšlet nemohlo. TOP sektor číslo 1 si vytáhli Šmída a Špinka z Big Carp týmu. Bohužel se jim tento v minulosti výnosný sektor ZICO TEAMU nepodařilo obhájit a celkové 4.místo je asi pro oba zklamání, neboť před losem čišel z dvojice velký optimismus. Nachytalo se 589,41 kg kapra a to v počasí ne zrovna této rybě oblíbeném. Vítězný tým jich nachytal 133,40kg.

Jinak tradičně se závody hrané o čest povedli a opět sítem pořadatele propadli jen taková družstva, aby byl naplněn duch závodu. Kamarádství a kaprařina ! Závod zřejmě na ročník 2012 změní svoji tvář a přijde dlouho očekávaný závod jednotlivců RCCC 2012 THE BEST CARPER, kde závodník sám, pouze ze břehu, bez pomoci druhého, lodi, echolotu a na boilie předvede své dovednosti! Ve starém způsobu kaprařiny. Ne se ohlížet na druhého, přizpůsobovat se taktice, ale vlastním umem překonat druhé.

Pavel Bobrman Vohralík (pořadatel)- náš závod je vyjímečný, díky sponzorům každý tým obdrží naprosto stejnou cenu, z jejich příspěvku se vyplácejí i rozhodčí a rozdílem je jen pohár vítězů závodu a kategorií a hlavně ideou, je to obraz kamarádství a vztahů u vody jak by měl být, bez hádek a dohadů. Letošní poptávka byla obrovská, více než 100 týmů se hlásilo k účasti a opět si myslím, že jsme vybrali dobře. Dík patří také rozhodčím, loňský třetí tým Havel-Žemla se ujal soudcování a to přísně a spravedlivě, neboť se trpělivě dodržovala míra kapra k vážení 70cm, jako pomocník rozhodčích se již na další ročník zacvičoval Filip Rejmont. Doufám, že i další ročník v novém kabátě bude stejně úspěšný i když pro závodníky mnohem obtížnější.