ANDA BT – indikátory záběrů

Dovolil bych si počít recenzi tohoto výrobku trochu jinak. Hlásiče ANDASPORT BT jsou novinkou pro rok 2015 pouze na našem trhu, ale představeny byly na světovém veletrhu EFTTEX 2013, který se konal ve Vídni. Už tam se stal výrobek středem zájmu a jeho uvedení vyvolalo spousty ohlasu a zájmu.

 

Zde Vám dávám k nahlédnutí poohlédnutí za uskutečněným veletrhem v podání Chytej.cz:

http://www.chytej.cz/clanky/1373/stripky-ze-svetoveho-veletrhu-efttex-2013/

Zde je i zajímavý komentář pana Havlíčka z účasti na světové výstavě, kdy ho právě stánek ANDASPORT opravdu upřímně zaujal a nejen jej:

(uvádíme originální komentáře k fotografiím pořízených na EFTTEXU)

,,Zde jsem se zdržel poněkud déle. Exponát pro kapraře mne svou důmyslností skoro až šokoval…“

…do telefonu si totiž nahrajete aplikaci, která přijímá informace od hlásiče a zobrazuje polohu swingeru, čímž nahrazuje příposlech. Samozřejmě jak vizuálně, tak zvukově. Nevím sice, co vše jde nastavit a kolik prutů lze takto hlídat, ale nápad je to zajímavý. Jen doufám, že nemá hlásič simku a nehlídají se takto pruty z domova…

 

Zajímavá byla též další osobnost československé kaprařiny, kterou hlásiče ANDASPORT na této akci zaujali a tou je pan Vlastimil Vápeník, sám si je do své oblíbené výbavy zařadil:

http://www.sportcarp.cz/tym/legendy/vlastimil-vapenik.aspx

Krásné video k obsluze sady signalizátorů najdete samozřejmě na YOUTUBE:

 

A zde máme jedno videjko i se zdolávačkou:

Toto by snad jako úvod stačilo a přejděme k praxi.  Sada elektronických indikátorů ( signalizátorů  a nebo chcete-li hlásičů) umožňuje dálkové nastavení a přenos signálu do vašeho mobilního telefonu. Zde bych se na momentík pozastavil. Váš chytrý telefon musí splňovat parametry dané výrobcem k tomu, aby jak předchozí  instalace aplikace, tak samotný chod byl bezproblémový! Váš přístroj se napáruje s indikátorem jen tehdy, pokud telefon má Bluetooth 4.0 LE a systém iOS4 a vyšší s tím, váš operační systém přístroje Android musí být 4.3 a vyšší. Podporuje zařízení iPod a i Pad, čili použití je variabilní a při splnění předchozích technických požadavků pro přenos bude fungovat nejen v mobilním telefonu, ale i ve Vašem tabletu!

 

Jak tedy začít: Pro instalaci aplikace Andasport ( ANDABT1 ) je nutné vyhledat Obchod play a zde jsou stále aktualizované a volně stažitelné:

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.andatechs.andabt1&hl=de

https://itunes.apple.com/de/app/anda-bt1/id882487324?mt=8

Pro vyhledání a stažení aplikace zadáte text: ANDABT1 a nainstalovat do Vašeho mobilního telefonu.

Zapněte si bluetooth na vašem telefonu. Rozkliknete ikonu ANDA a objeví se Vám na ploše možnost připojení až čtyřech přístrojů. Klikneme a (přidržíme 2s) na jedné z ikon, nejlépe na číslo jedna, zapneme ihned poté hlásič (vysílač ANDA) , který se s Vaším zařízením okamžitě spáruje. Zde doporučujeme, rozkliknout ikonu jednotlivého hlásiče a zařízení odzkoušet, zda se správně spárovalo, tím, že koncovkou hlásiče pohneme a záběr, by měl být zobrazen i s se zvukovým upozorněním a s rozsahem záběru na ploše displeje.

 

Důležité: záběr identifikuje pohyb (naklopení  přístroje ANDA ), nikoliv pohyb uchycení vlasce po rolně, jako u klasických indikátorů. To je obrovský rozdíl, který Vás může v začátcích mást, ale je to opravdu vychytané s ohledem na citlivost záběru.

Co je naopak stejné, jako u klasiky, je váleček pro zatížení konce swingeru, tedy k zatížení vlasce. Popojížděním ke swingeru zatěžujete vlasec a od uchycení k hlásiči povolujete zatížení na vlasec a celkovému vyšponování Vaší sestavy. Váleček lze posouvat opravdu velmi lehce, jako u klasických swingerů se čas od času lehce otře hadříkem napuštěným olejíčkem na šicí stroje, aby chodil volně a správně, ale i držel při nastavení.

 

Máme rozkliklou ikonu jednoho hlásiče, v pravém dolním rohu je ikona pro detailní nastavení, ozubené kolo, po jejím rozkliknutí se objeví nová plocha na které je možnost podrobného nastavení přístroje. Pravý horní roh ikona NIGHT a zde máte možnost nastavit denní a noční režim obrazovky.

Pod označením 1 jsou dvě možnosti volby,  VIB, které značí nastavení vibrací a tím pádem je zvuk vypnutý, jednoduše posouváním vpravo a vlevo. Pohybem doprava se vibrace spustí .  Pohledově napravo je tlačítko ALARM, toto tlačítko nejde nijak nastavit a potvrdit, je automatické. A z pohledu užívání velmi praktické. Když se přístroj ANDA BT přestane ,,vidět“ , tedy je mimo dosah telefonu, automaticky se alarm spustí. Výtečná věc například proti odcizení, nebo když opouštíte místo z jakéhokoliv důvodu, přístroj sám detekuje, že jste překročili míru dosažitelnosti. Zatím je totiž dosažitelnost díky využití technologie Bluetooth okolo padesáti metrů. Vše je samozřejmě závislé na stavu baterií, přehlednosti terénu a na vlivu klimatických podmínek.

 

Detailní nastavení:VOLUME,LIGHT a SENZITIVITY.

VOLUME se rozumí hlasitost nastavení signalizace záběru (7 možností), LIGHT intensita svítivosti diody na koncovce uchycení vlasce (7 možností), SENSITIVITY je citlivost nastavení signalizace záběru ( 4 možnosti nastavení).

Při dlouhém záběru, kdy odcházíte přímo k prutu, kliknete na středové kolečko, které ukazuje rozsah úhlu pohybu a můžete volit režim pausa, abychom zbytečně neplýtvali baterie. Přístroj poté hlasitě nesignalizuje, pouze graficky!

Aby jste měli přehled o stavu baterie telefonního přístroje, je graficky znázorněn stav nabití, ikonou baterie se sedmi možnostmi stavu nabití. Doporučujeme na posledních dvou znacích kapacity začít dobíjet.

 

Nastavení spodní a vrchní polohy swingeru, dle postavení, nebo položení prutů:

Zvedneme hlásič do maximální možné pozice a přibližně 3vteřiny podržíme tlačítko RUN a potvrdíme tlačítkem SET.  Potvrdili jsme horní hranici nastavení. Nastavení spodní hranice postavení hlásiče. Dáme hlásič do manimální (nejnižší) spodní hranice nastavení, podržíme po dobu cca. 3 vteřiny tlačítko DROP – BITE a potvrdíme tlačítkem SET. Hlásič pak funguje ve Vámi nastaveném rozsahu, ten si volíte dle vlastního uvážení.

Tlačítko CANCEL vždy slouží k návratu zpět do předchozího menu, bez potvrzení nastavení. Tlačítko potvrzení všech voleb v tomto menu se volí tlačítkem SET-THRESHOLD.

 

Záběr vám na display naprosto luxusně ukazuje procento vychýlení swingeru a to v rozmezí 0-100% a vše je příjemně graficky spracováno.

Přístroj samotný:

Použitá baterie v přístroji, jeden kus typu Micro AAA s přibližnou výdrží  cca. 200-250 hodin.

Přístroj ANDA BT působí velmi robustně, což je dobré a na pamětníky zapůsobí s důvěrou, jako kdysi budil nadstandartně úspěšný Flajzar TBI 861 a odolně proti klimatickým vlivům, v tom vidím obrovskou devizu! Bytelné je nejen uchycení k vidličce (stojanu), ale i kloubek, posuvný zátěžový váleček, samotný konec swingeru k uchycení vlasce.

Mě samotného zaujalo to, že je vodě odolný, za svoji praxi jsem odepsal několik přístrojů, díky dlouhodobému vlivu klimatu a nebo pádu do vody, či když jsem i s příposlechem na krku napochodoval pouštět rybu do vody. Zde bych řekl a testy to dokazují, že odolnost je značná. Čtyři šroubky s matičkou proti ve všech rozích přístroje a velmi přesné usazení zadního krytu ho k tomu předurčují.

Tlačítko na přístroji, tlačítko v levo je klasické zapnutí a vypnutí přístroje, tak, aby jste při odložení do velmi praktického a odolného kufříku přístroj zbytečně nevybíjeli a zároveň ho bezpečně ochránili při převozu a manipulaci.

Tlačítko v pravo je hlasitost přístroje, tedy pravidelným mačkáním jde nastavit různé polohy hlasitosti dle vašich požadavků.

 

Mnohý rybář se na tomto místě pozastaví a řekne si, no jo, ale co životnosti baterií a stálé dobíjení telefonu přímo v praxi, vždyť Bluetooth bude telefonní přístroj značně zatěžovat. Zde již nastupují další pomůcky. Držáky telefonů, tabletů a solární dobíječky s baterií, kterými dobíjíte přístroje snadno a jednoduše přímo v terénu.  Dobře se připojují s našimi lehátky a křesílky řady TRC, ale i ostatními pomůckami tohoto typu na trhu.

http://www.zico.cz/lehatka-katskup57.php

http://www.zico.cz/kresilka-katskup50.php

Držák telefonů  a tabletů:

Praktická videa:

Držák pro mobilní telefony s maximální velikosí max. 6″ a držák s upevněním tabletů 7-10“  vhodný pro upevnění k lehátku nebo křesílku s flexibilním nastavením ramena 80cm. Díky provedení jsou oba typy velmi stabilní a rozmanitost jejich použití je veliká.

http://www.zico.cz/drzak-telefonu-eanDTEL-skup395.php

http://www.zico.cz/drzak-tabletu-7-10-eanDTAB-skup395.php

 

Solární nabíječka s baterií:

Opravdu luxusní pomůcka. Kolikrát jsem zůstal na dlouhých výpravách ve špatně dostupném terénu bez mobilního telefonu, který se vybil. Pokud jsem jezdil s dcerou, která má ráda hry a zpříjemňovala si tím chvilky na výpravách a my neměli možnost dobíjení. Kdysi byli tyto solární pomůcky velmi drahé a cenově nedosažitelné, nebo prostorově (rozměrem) nevhodné. Toto vše je teď minulost.  Kolikrát jsem s sebou musel tahat baterie, s kterými se velmi špatně manipuluje. Solární nabíječka s možností instalace do držáku kolektoru. Pomocí této nabíječky s instalovanou baterií 6000mah lze dobít např 4 telefony, indikátory záběru, nabíječky baterií pres USB zásuvku 5V. Navíc pomocí zásuvky s výstupem 9V lze dobíjet kameru apod. Baterie je nabitá pomocí slunečního kolektoru o výkonu 4W na plnou kapacitu za 8-12 hodin plného slunečního svitu. Pomocí držáku solarního panelu, jeho pootočením za sluncem, získáte maximální využití nabíječky a rychlejší dobíjení. Kapacita dobití baterie je indikována po stlačení bílého tlačítka na panelu.

http://www.zico.cz/solarni-nabijecka-s-baterii-eanSN-skup395.php

Když jsme přístroj ANDASPORT poprvé dostali do ruky, my skupinka rybářů ve věku 40-50 let, měli jsme rozporuplné pocity. Nejsme mladíci, pro které je ,,chytrý telefon a tablet“ hračkou a nedílnou součástí života. Nejsme lidé, pro něž je ovládání těchto přístrojů naprostou samozřejmostí. Po měsíci jsem však s kolegy názor výrazně změnil a poopravil. V celé této sestavě včetně doplňků to smysl dává! Je to jako hra a mobilní telefon je součástí našich životů, to už se nezmění. Tak jak to překvapilo v roce 2013 na světové výstavě rybáře a zaujalo, tak to nakonec působilo kladně i na nás.

Pokrok se nedá zastavit a toto pokrok v detekci záběrů a pobytu ,,bobkařů“ u vody rozhodně je.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)
ANDA SPORT - hlásiče ANDABT1 - novinka 2015 , 10.0 out of 10 based on 1 rating

Články na podobné téma:

  1. ANDA BT – grafický manuál !
  2. ANDA BT -indikátory záberu- připravujeme na 2015
  3. ZICO EKO sak – novinka 2014
  4. Nástavec k indikátorům ZICO s adaptérem – novinka 2014
  5. ZICO lehátko TRC ALU + transportní taška –Novinka 2014

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

   
© 2012 ZFT - Zico fishing team Suffusion theme by Sayontan Sinha