OWNER-kvalitní háček na kaprové montáže díl 2.

Každý to má rád jinak, někdo preferuje boilies větší, někdo menší a to i když voda chladne. Nelze říci, že jakákoliv volba může být tou nesprávnou, neboť hlavně na řekách je to zrádné. Díky většímu množství jelců, cejnů, karasů je lov mnohem náročnější na volbu velikosti nástrahy a velikosti a odolnosti háčku. Řeka s sebou nese totiž i rizika vázek, větví napadaných ze stromů po silných větrech začínající zimy a tím pádem přijde na řadu i úvaha o odolnosti, Carp Taff č.4 a č.2 jsou určitou variantou, díky tvaru a hlavně zalitému očku, háček i přes svou výtečnou ostrost hrotu působí velmi masivně a odolně. Velikost háčků volím takto, tedy při lovu na panáčka, který na řece preferuji, háček číslo 2 k velikosti boilies v kombinaci potápivé 18mm a 15mm plovoucí a háček velikosti č.4 ke kombinaci 15mm potápivá a 11mm plovoucí. Háček číslo 2 je také ideální pokud nejste velkým fanouškem lovu na panáčka i k většímu klasickému boilies 20-30mm jen samostatně jedné použité kuličky. Při vázání háčku mám osvědčených 7-8 omotů, háček se pak výborně stáčí přirozeně za pomocí bročku do tvrdších partií tlamky lovené ryby.

 

 

http://www.zico.cz/vyhledavani.php?katalog-hledany-string=CT

Pokud se nacházíme na místě bez vázek, ve volném prostoru neváhal bych ani na minutu použít super ostré, až bych řekl ,,kaprově jedovaté“ háčky Owner Carp Tsuyoshi. Luxusní je velikost č.4 , je to ideální kaprový háček, k použití na tekoucích i stojatých vodách. Díky svému tvaru a jakoby zkrácené nožičce perfektně pracuje při záseku a při 6-7mi omotech se špičkově točí dovnitř. Osvědčilo se mi po očka a omot nechat pogumování svlíkačky, háček to opravdu ideálně stáčí a působí to jako funkční rovnátko. Exclusivní je ostrost a to opět ,,Ownerovsky při síle materiálu. Používal jsem háček hlavně do kamenných labských záhozů břehů a špička tomu dokázala odolávat i v silném proudu. Při lovu u břehů tekoucích vod rozhodně doporučujeme! K velikosti č.4 je vhodné boilies velkosti 18mm s pop up 15 a nebo samotná 24mm potápivá.

 

 

 

http://www.zico.cz/hacek-owner-s-ockem-7ks-50923-06-ean50923Zn1ak06-skup122.php

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: +1 (from 1 vote)
 

 

OWNER-kvalitní háček na kaprové montáže

Opravdu účinná montáž, která je universální ale dá se říci velmi odolná. V krátkém popisku si ji projdeme včetně přiložené fotodokumentace. Tato montáž je postavena na opravdu těžké vody s vázkami a větším množstvím travního porostu. Základem takové montáže je kvalitní šňůrka (preferuji svlíkací) a zejména odolný háček, zde je volba pro mě vždy jasná, tmavěmodrý OWNER Cutting point č.6. Velikost šest proto, že montáž je určena na podzimní lov, tím pádem o velikost menší, než letní čtyřka do teplé vody, ale zároveň i ve velikosti 6 je síla materiálu a jeho odolnost vysoká. Ale o odolnosti těchto háčků tohoto typu jsem psal již mnohokrát. Šestka také krásně sedí k použitým rovnátkům, tedy červíkům s užší hlavičkou k jejich nasazení. Na typ 4 používám jiný typ rovnátek s širším vstupem pro očko.

Zde najdete tyto háčky s bajonetovým ostřím:

 

http://www.zico.cz/hacek-owner-s-ockem-cutting-point-9ks-5106-06-ean5106Zn1ak06-skup122.php

 

Celá setava, kterou si připravíme se skládá:

-Háček Owner Cutting point vel.6

-Šnůrka svlíkací Solar Easy strip – sediment black (volíme barvu podle zbarvení dna ve výběru je zelená a ještě hnědá)  šňůrka snese zátěž 25lb, tedy 11kg.

-Fox vyvažovací olůvka

-Rovnátko Mouthsnagger – patentka bílá, nebo zelená

 

 

Příprava montáže:

Montáž je sestavena dle mého nejlepšího vědomí a svědomí, každý si ji může vázat zcela jinak. Ustřihnu 50cm pletené šňůrky a na konci 10 cm zbavím potažení. Na konci jehlou na jednoduchý uzel vytvořím očko, boilies umístím pomocí jehly na konec montáže a zajistím zarážkou, nejraději volím zarážky silikonové, průhledné. Vrchní část boilies zajistím kolíčkem z párátka, toto je velmi důležité, boilies Vám po delším čase ve vodě nejezdí po šňůrce, což pak ovlivňuje to, aby háček dobře seděl v tlamce lovené ryby. Poté klasickým bezuzlovým způsobem umístím háček, zde je na každém, jak daleko od boilies???? Já volím podle teploty vody, ale asi takto, i v nejchladnější dávám 1cm minimálně. Ovšem zde přeskočíme na začátek, proč jsem odstraňoval přesně 10 cm? Protože zde na instalaci ,,červíka“ přijde na Owner 8 omotů, což mám odskoušené a musí vyjít, že první tři omoty jsou bez povlaku šňůrky, čímž si vytvoříme v podstatě kuželovitý návin a červík se pak lépe zasouvá. červík umísťuji vždy až pohledově pod hrot háčku. Poté nasunu 5cm od háčku broček FOX, háček se tak vždy stočí do pevné části kaprovi tlamky. Ale lze použít i libovolný obyčejný broček gramáže 1-2gr !! A poté montáž zakončím ,,dvojitým babským uzlem“ tak, aby mi vzniklo očko na uchycení do karabinky, tu totiž používám rychlovýměnou.

 

 

Tato montáž je velmi účinná, ale víte jak to u kaprových montáží ve skutečnosti je ? :

Nejlepší montáž je, ta které věříme!!!

A proto toto pojednání berte jen jako návod.

Pavel Bobrman Vohralík

 

 

 

 

 

 

 

 

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)
 

 

Štístko a Kača na lovu !

 

Noci se prodlužují, dny zkracují a posléze se bude krátit i doba lovu, takže se jelo na hlubokou vodu. A jak už to bývá, pracovní zaneprázdněnosti Míry velela k tomu, že u vody moc dlouho nepobude. Ale to ničemu nevadilo. I za těch pár chvil u vody, kdy byl přítomen se mu dařilo exelentně. :o) Jak už to tu někdy padlo – ,,Míra štístko,, bodoval i teď.  Pochytalo se dost pěkných rybek i vícero druhů, takže i za tu krátkou dobu parádní lov.

Míra a Vlasta

 

 

Chlapci byli na lovu vybaveni i naší nafukovací novinkou CR1:

Recenze:

http://www.zico-fishing.cz/?p=2533

Video:

Na e-shopu:

http://www.zico.cz/clun-zico-carp-rider-1-248x127cm-lamelova-podlaha-eanCR1-skup287.php

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)
 

 

 

Háčky OWNER – universál pro široké využití !

Tentokrát bychom si rádi pohráli s tématem universálnost háčků OWNER CARP TAFF 4 AYA. Nejen tedy, že již jsme si několikráte popsali v minulosti celkem jednoduchý systém systém vázání přímo na vlasec (fluocarbon), ale háček je opravdu velmi odolný. Používáme ho tedy při lovu na klasický návazec, tedy šňůrku, jak klasickou, tak i ,,svlíkací “ hlavně v místech, kde je lov velmi obtížný, tedy u překážek a padlých dřevin. Neuvěřitelná výdrž v tahu je také vázána na zalité očko háčku, bezuzlové vázání se jen tak nepovolí a šňůrka nemá kudy vyjet z uchycení. Už při prvním doteku, když háček vytahujete z sáčku napoví o tom, že je velmi bytelný 0,92 a 1,06mm u velikostí 4 a 2, které považujeme pro lov kapra za ideální  a hrot stylu ,,drápu“ má velkou odolnost proti ztupení a hlavně se dá velice dobře dobrušovat klasickým brouskem, nebo brouskem s vedením ostří, které se běžně prodávají v rybářských obchodech.

Navazujeme na náš příspěvek o háčcích CT :

http://www.zico-fishing.cz/?p=2227

 

 

O správném broušení a přípravě háčku si povíme v dalších příspěvcích, neboť tento výrobek si zaslouží širší pozornost!

 

 

 

Klasický brousek bez vedení hrotu.

 

Brousek s vedením hrotu!

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)
 

 

Feederové háčky

 

Vycházíme z možností a sortimentu firmy OWNER, zde jsme hledali nejvhodnější háčky pro tři základní druhy lovu na feeder.

Jarní feederové vycházky patří k nejakčnějším zážitkům rybářského koníčku vůbec. Lov na feeder, nebo i methodmixovým krmítkem se rapidně rozšiřuje, přináší totiž spousty úlovků, vyžaduje neustálou rybářovu pozornost a bdělost, zároveň však nabízí velkou možnost na co se kusů ulovených ryb týče bohaté úlovky.

 

 

Dnes nebude rozebírat směsi, druhy výměnných špiček, gramáže a druhy zátěží, ale podíváme se spíš na vhodné druhy háčků. Rozdělme si tedy tento druh lovu na základní tři druhy:

lov velmi jemný, za použití nejjemnějších špiček feederových a nebo kratičkých winkepickerů s malinkou nástrahou, například jedním hnojáčkem, nebo několika bílými červy na velmi slabém vlasci.

Zde se nám zcela nejvhodněji jeví háček Sakura SP velikost 6, nebo i menší velikost, při lovu na vlasci průměru 0,10-0,12mm a třeba při použití jediného bílého červa.

Sakura má atypické vyhnutí háčku, na tenké provedení obrovskou výdrž co se odlovené doby týká a ostrý, já bych řekl až ,,jedovatý“. Zajímavostí je, že barva je upravena tak, aby připomínala patentku.

http://www.zico.cz/hacek-owner-s-lopatkou-9ks-53111-06-ean53111Zn1ak06-skup122.php

Klasický feeder se středně silnou špičkou, tedy středně jemný, kdy nástrahou jsou již kombinace hnojného červa a pařeného rohlíku, či hnojáka a ,,bonduelky“, tedy konzervované, či vařené kukuřice se větší gramovou zátěží košíčku s návazcem 0,14-0,18 mm silonu. Tam se nám nejlépe jevil háček OWNER BUDOU.

 

Nejen svým atypickým tvarem, tedy jak říkáme ,,orlím drápem“, kde je dlouhé prohnutí nožičky pro umístění kombinace velmi vhodné. Pokud na zadní část umístíme živou nástrahu objevíme nečekaného pomocníka v podobě miniprotihrotu. Opět háček vykazoval dlouhodobou životnost a ostrost, i když již ulovené ryby byli větší velikosti a háček tak byl vystaven mnohem vyššímu zatížení.

http://www.zico.cz/hacek-owner-s-lopatkou-16ks-50556-10-ean50556Zn1ak10-skup122.php

 

Těžší feeder až jemná kaprařina.

Pro tuto kategorii se mi jen velmi těžko hledal název, ale jsme již na hraně lovu bílé ryby a kaprařiny. Olova, tedy zátěže jsou již větší gramáže u methodmixových krmítek není problém i 90gr. S tím, že jsme k tomuto lovu použili velmi jemný kaprový prut Daiwa Infinity 2,25lb s délkou 3,66m.

 

U lovu na tento druh feederu jsme vybírali jen ty nejtužší špičky. Návazečky již byli ze slabších pletenek a při častějších záběrech kapra jsme nakonec použili jemnou pletenku Pelzer na 9kg.

 

I nástrahy doznali rapidní změny, již byli umístěny pod háček a jednalo se o peletky, kukuřice a malinké kuličky boilies do 8mm. Nejvíce se osvědčil háček OWNER PIN HOOK. Za prvé, jeho neskutečná odolnost, kdy snesl bez problému i úlovky kapra nad 10kg, při tak úzkém provedení drátku. A i u ,,masatých“ kapřích tlamek bez problému držel a vždy se stáčel do koutku tlamky. Nám nejvíce seděla v tohoto typu velikost 6.

http://www.zico.cz/hacek-owner-s-ockem-11ks-50922-12-ean50922Zn1ak12-skup122.php

Ať i vám lov s OWNEREM přinese hodně radosti.

Váš ZICO fish team

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)
 

 

Owner Carp Taff – háček pro lov ve sloupci!

Jelikož nám začíná přibývat světla, dny jsou delší a delší dostává větší prostor čím dál oblíbenější lov kaprů ve vodním sloupci. Je to metoda velmi mladá, ale prudce se rozvíjející a velmi účinná! Za tu krátkou dobu jsme měli možnost okoukat spousty druhů návazců, ale zvolili jsme cestu nejjednodušší. Tedy fluocarbon průměru 0,30-0,40 s uvázáním pop-up boiliesu klasicky jako když vážete kaprovou montáž na dno.

Nejdůležitější je, si vždy na břehu, u kraje skontrolovat, zda popka správně a silně vynáší nahoru, ne všechny popky, zejména při delším návazci (tedy i 2-5m) pracují jak mají! Alfou a omegou úspěšnosti záseků je však háček! Ze všech odskoušených modelů se nejlépe jevil háček OWNER Carp Taff, který má zalité očko a vlasec (fluocarbon, nebo čirý monofil) z očka nevyjíždějí. Také krásně seděl, díky své špičce lehce zahnuté dovnitř při zásecích. Musíme vycházet z faktu, že záběr je ve sloupci, tedy jinak, než při klasickém položení montáže!

 Owner Carp Taff – na shopu ZICO CZ

Také způsob krmení, je zcela jiný, musíme volit krmení lopatkou, nebo házečkou co nejjemnější směsy, která se pomalu propadá vodním sloucem, volím klasické kaprové směsy, nebo zadinu z řepky, ta je na lov těsně pod hladinou velmi účinná!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)
 

 

Rozkošná parta na zteči!

 

 

Sobotní ráno nás vytáhlo brzo k vodě, neboť bylo v očekávání nádherné počasí. Voda je ale ještě hodně studená, můj odhad je asi okolo 6 stupňů. Za sobotní den přišel jen jeden krásný záběr, ale jak už to chodí, ryba vyhrává souboj. U vody bylo moc krásně a budeme se těšit na další krásný den u vody. Zapojila se i naše mládež, což potěšilo a snad konečně příště přidáme i nějaký ten úlovek.

 

 

Tony, Kača a malej Kača

 

 

 

 

Součástí montáže je i naše oblíbená PVA punčocha ZICO o průměru 37mm

zde ji najdete na nešem e-shopu:

http://www.zico.cz/vyhledavani.php?katalog-hledany-string=pva

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)
 

 

Pokud se dostaneme na vody, jejiž dno je zcela pokryto travinou a při každém vytažení naší sestavy za sebou vlečeme zlomek hustých travin, musíme si představit, jak taková montáž působí na rybu na dně? Je vůbec háček volný k případnému záseku? Je volná, ale dobře ukrytá návazcová šňůrka? Za použití PVA materiálů je to možné!

 

 

Je třeba z micro pelet a několika kousků klasických pelet na vylepšení návnady naplnit co nejvíce PVA, nebát se jít až do velikosti pomeranče a dát klidně 2-3ks přímo za sebe, kdy jehlou provlékneme skrz PVA punčochu a díky výměnnému obratlíku montáže připneme na naši sestavu. Háček pak vsuneme přímo do pytlíku, čímž ho lehce a efektivně ukryjeme. Samozřejmě na takovou sestavu musíme mít k náhozu odpovídající prut.

 

 

 

 

Po naplnění PVA, viz obrázek, nasliníme materiál a několikrát obtočíme, necháme za přidržení prstu na spoji lehce zaschnout a ostřihneme nůžkami ve  středu spoje!

 

 

 

 

K vylepšení celé sestavy použije PVA šňůrku, kdy boilies, nebo pelety nástrahy navnadíme díky šňůrce přímo pod háček! Šňůrku přehneme, vytvoříme oko a díky jehle provlíkneme skrz návnadu, očko pak dáme do obloučku háčku a opatrně přitáhneme boilies, nebo peletu.

 

 

Na dně působí tato sestava naprosto přirozeně a když se PVA materiál rozpustí, je takové místo na travinách pro kapra neskutečně přitažlivé. Jen pozor!!! Pokud o přítomnosti travin víte a jsou husté, nikdy po náhozu příliš nešponujte vlasec, nechte jen přirozeně klesnout !

 

 

Přeji příjemný lov !

 

 

 

 

 

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: +1 (from 1 vote)
 

PVA ZICO nerozpouštějí zálivky, boostery, gely (u hustých gelů se zálivka používá ihned, ne na dlouhodobé namáčení), ani předtrávené potravy. Je tedy možné si před lovem návnadu ještě více zatraktivnit a obelstít ryby i v době, kdy jsou velmi opatrné. Pokud použijeme opravdu kvalitní produkt, kde se výrobce zaručí, že nerozpouští PVA (u všech to nefunguje) máme opravdu nebezpečnou zbraň. Zálivku můžeme použít jak přímo na pelety a teprve potom je dávat do PVA punčochy, nebo již hotové PVA ,,balíčky“ zalévat a nechat vstřebat atraktant. Návnadu zalévám klidně několik týdnů předem.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: +1 (from 1 vote)
 

Method mix je jedinečný jarní pomocník, malý jednoduchý návod k jeho sestavení:

základní kaprová směs

ovesné vločky

mořská řasa

micro pelety

semolina – na spevnění směsy

robin red

kukuřice, pšenice, konopí kořeněné

zálivka nerozpouštějící PVA

PVA s delší dobou rozpadu

Část použiji na výrobu krmných koulí a část jako náplň PVA pytlíku.

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)
© 2012 ZFT - Zico fishing team Suffusion theme by Sayontan Sinha